Bilimsel Program
Bilimsel program PDF'ine buradan ulaşabilirsinizSözlü bildiri PDF'ine buradan ulaşabilirsiniz
KONU BAŞLIĞI | KONUŞMACILAR | |
08.00-08.30 | NASIL YAPIYORUM? | |
DİEP Flebi ile Meme Onarımı | Bülent Saçak | |
08.30-10.00 | ALT EKSTREMİTE - 3 | Oturum Başkanları: Ali Rıza Erçöçen, Osman Kelahmetoğlu |
08.30-08.50 | Alt Ekstremitenin Kompozit Onarımları | Ali Rıza Erçöçen |
08.50-09.10 | Alt Ekstremitede Alıcı Damar Seçimi | Melekber Çavuş Özkan |
09.10-09.30 | Alt Ekstremitede Ortoplastik Yaklaşım | Bülent Erol |
09.30-09.50 | Kriyopreservasyon ile Uzun Kemik Rekonstrüksiyonu | Osman Kelahmetoğlu |
09.50-10.00 | Tartışma | |
10.00-10.15 | KAHVE MOLASI | |
10.15-11.45 | ÜST EKSTREMİTE – 2 | Oturum Başkanları: Ali Emre Aksu, Ömer Berköz |
10.15-10.30 | Üst Ekstremite Kemik Defektlerinin Tedavisinde Serbest Fibula | Fahir Demirkan |
10.30-10.45 | Radial Clubhand, Hipoplastik Başparmak ve Simbrakidaktili Olgularında Mikrodiseksiyon | Ali Emre Aksu |
10.45-11.00 | El ve Parmak Defektlerinde Ters Akımlı DMA Flepleri ile Rekonstrüksiyon | Emrah Kağan Yaşar |
11.00-11.15 | Parmak Ucu Amputasyonlarında Ters Akımlı Lokal Ada Flebi Uygulaması | Mehmet Şükrü Şahin |
11.15-11.30 | Pediatrik Replantasyonlar ve Sorunları | Yusuf Gürbüz |
11.30-11.45 | Tartışma | |
11.45-12.00 | KAHVE MOLASI | |
12.00-13.30 | GÖVDE / ÜROGENİTAL | Oturum Başkanları: Emre Hocaoğlu, Serhat Şibar |
12.00-12.20 | Aksiller Hidradenit Rekonstrüksiyonu için Propellar Flep Uygulamaları | Aslı Datlı |
12.20-12.40 | Sternum Rekonstrüksiyonunda Seçenekler | Cem Yıldırım |
12.40-13.00 | Fibula Flebi ile Penis Rekonstrüksiyonu | Eyüphan Gencel |
13.00-13.20 | Gövde ve Genital Bölge Rekonstrüksiyonunda Perforatör Flep Seçenekleri | Soysal Baş |
13.20-13.30 | Tartışma |
KONU BAŞLIĞI | KONUŞMACILAR | |
08.00-08.30 | NASIL YAPIYORUM? | |
Fasial Reanimasyon | Ulaş Bali | |
08.30-10.00 | DENEYSEL / EĞİTİM | Oturum Başkanları: İbrahim Vargel, Bora Edim Akalın |
08.30-08.45 | RMCD Gezici Kursları: Türkiye’de Mikrocerrahi Eğitiminin 20 Yılı | Serhan Tuncer |
08.45-09.00 | Aralıklı Devamlı ve Havada Sütür Teknikleri Kombinasyonu ile Güvenli ve Hızlı Damar Anastomozu | Ahmet Hamdi Sakarya |
09.00-09.20 | Eğitim: EBOPRAS Sınavı, Dergisi ve Fellowship Programları | Cenk Demirdöver |
09.20-09.40 | Vaskularize Sinir Grefti Modelleri | İbrahim Vargel |
09.40-10.00 | Ethanol ve Rekonstrüktif Mikrocerrahi: Bir Dizi Deneysel Çalışma | Soysal Baş |
10.00-10.15 | KAHVE MOLASI | |
10.15-11.45 | BAŞ BOYUN ONARIMLARI – 3 | Oturum Başkanları: Kemalettin Yıldız, Eyüphan Gencel |
10.15-10.35 | Baş Boyun Rekonstruksiyonunda Serbest Kompozit Doku Transferleri | Semih Bağhaki |
10.35-10.55 | Baş Boyun Bölgesi Mikrocerrahi Onarımlarında Flebin Yerleştirilmesi ve Pedikül Sorunlarına Yaklaşımlar | Osman Akdağ |
10.55-11.15 | CAD / CAM Mandibula Rekonstrüksiyonu | Sinan Öksüz |
11.15-11.35 | Maksilla Defektlerinin Mikrovasküler Onarımı | Şükrü Yazar |
11.35-11.45 | Tartışma | |
11.45-12.00 | KAHVE MOLASI | |
12.00-13.15 | GENEL MİKROCERRAHİ – 3 | Oturum Başkanları: Dağhan Dağdelen, Ahmet Hamdi Sakarya |
12.00-12.20 | İnce ve Süperince Serbest Fleplerle Ekstremite Rekonstrüksiyonu Tecrübelerim | Ahmet Hamdi Sakarya |
12.20-12.40 | SCİP Flebinin Çok Yönlü Kullanımı | Dağhan Dağdelen |
12.40-13.00 | Serbest Lateral Kol Flebinin Kullanımı | Melihcan Sezgiç |
13.00-13.15 | Tartışma | |
13:30 | KAPANIŞ |