Bilimsel Program
Bilimsel program PDF'ine buradan ulaşabilirsinizSözlü bildiri PDF'ine buradan ulaşabilirsiniz
KONU BAŞLIĞI | KONUŞMACILAR | |
08.00-08.30 | NASIL YAPIYORUM? | |
Penis Rekonstrüksiyonu | Mehmet Bayramiçli | |
08.30-10.30 | MEME ONARIMI – 2 | Oturum Başkanları: Yiğit Tiftikçioğlu, Vaqıf Kalender |
08.30-09.00 | Breast Reconstruction With Vascularizied Lymph Node Flaps: Adapting Perforator Selection and Site of the Lyphe Nodes According To The Needs | Assaf Zeltzer |
09.00-09.30 | Optimizing Aesthetic Outcomes in Microsurgical Breast Reconstruction: The Aesthetic Subunit Principle Approach | Eric Santamaria Linares |
09.30- 09.50 | Mastektomiden Sonra Orta ve Büyük Memelerde Yeni Yaklaşım: Muskulo-Dermo-Glandular, Aksio-Perforator Bi Peduküllü Flep | Vaqıf Kalender |
09.50-10.10 | Meme Onarımında ICG Kullanımı | Yiğit Tiftikçioğlu |
10.10-10.30 | Otolog Onarımda Donör Alan Endikasyonu Değiştirir mi? | Mehmet Bayramiçli |
10.30-11.00 | KAHVE MOLASI | |
11.00-13.00 | LENFÖDEM | Oturum Başkanları: Ferit Demirkan, Anıl Demiröz |
11.00-11.30 | Physiological Lymphedema Reconstruction with the Use of New Technologies | Dimitrios Dionysiou |
11.30-11.50 | Refinement in Lymphedema Surgery for Upper Limbs Guided by CT and MRI: How to Choose Which Surgery? | Assaf Zeltzer |
11.50-12.10 | Lymph-Interpositionel Flap Transfer (LIFT): A New Concept for Soft Tissue Reconstruction | Takumi Yamamoto |
12.10-12.30 | Lenfödem Cerrahisine Adım Atmak | Anıl Demiröz |
12.30-12.50 | Lenfödemde Deneysel Mikrocerrahi Modeller | Melihcan Sezgiç |
12.50-13.00 | Tartışma | |
13.00-14.00 | ÖĞLE YEMEĞİ | |
14.00-16.00 | GENEL MİKROCERRAHİ - 1 | Oturum Başkanları: Ali Emre Aksu, Bülent Saçak |
14.00-14.30 | Crippled Head and Neck Reconstruction | Pedro Cavadas |
14.30-14.50 | Radyoterapi ve Onarım: Radyasyon Onkoloğu Perspektifi | Özge Petek Erpolat |
14.50-15.10 | Breast Reconstruction in Patients with Radiotherapy Related Complications | Eric Santamaria Linares |
15.10-15.30 | Radyoterapi Zemininde Mikrocerrahi | Mehmet Bayramiçli |
15.30-15.50 | Post-Onkolojik Yumuşak Doku Rekonstrüksiyonları | Melekber Çavuş Özkan |
15.50-16.00 | Tartışma | |
16.00-16.30 | KAHVE MOLASI | |
16.30-18.30 | GENEL MİKROCERRAHİ – 2 | Oturum Başkanları: Alper Aksoy, Mehmet Ali Acar |
16.30-17.00 | SCIP Chimerism: Utilizing All Branches from the Superficial Circumflex Iliac Artery | Takumi Yamamoto |
17.00-17.15 | Perforatör Flep Tekniğine Genel Bakış ve Teknikteki Yenilikler | Emre Hocaoğlu |
17.15-17.30 | Üst ve Alt Ekstremite Defektlerinde Kimerik Scip Flep ile Onarım | Alper Aksoy |
17.30-17.45 | Tek Seansta Ultrasonik Liposuction ile İnceltilmiş Serbest ALT Flebi ile Rekonstrüksiyon: Sınırlar ve Güvenilirlik | Bilsev İnce |
17.45-18.00 | Süperince ALT Flep Uygulama Alanları ve Cerrahi Teknik | Ulaş Bali |
18.00-18.15 | Mikrocerrahide Termal Kamera Kullanımı | Berrak Karatan |
18.15-18.30 | Tartışma | |
18.30 | RMCD Genel Kurulu |
KONU BAŞLIĞI | KONUŞMACILAR | |
08.00-08.30 | NASIL YAPIYORUM? | |
Medial Femoral Kondil Flebi | Taçkın Özalp | |
08.30-10.30 | PERİFERİK SİNİR / PLEKSUS | Oturum Başkanları: Ahmet Biçer, Erol Kozanoğlu |
08.30-09.00 | Neuropathic Pain Surgery | Pierluigi Tos |
09.00-09.15 | Hedeflenmiş Kas Rejenerasyonu ve Periferik Sinir Arayüzü ile Nöropatik Semptom Kontrolü | Ahmet Biçer |
09.15-09.30 | Kontralateral C7 Transferi: Chang Gung Hastanesi Deneyimi | Ahmet Hamdi Sakarya |
09.30-09.45 | Brakial Pleksus C5-C6 Kök Yaralanmasında Sinir Transferleri | Kadir Çevik |
09.45-10.00 | Defektif Sinir Onarımları | Egemen Ayhan |
10.00-10.15 | Periferik Sinir Transferleri | Bülent Özçelik |
10.15-10.30 | Tartışma | |
10.30-11.00 | KAHVE MOLASI | |
11.00-13.00 | ÜST EKSTREMİTE - 1 | Oturum Başkanları: Musa Kemal Keleş, Yusuf Gürbüz |
11.00-11.15 | El ve Önkolda Doku Defektlerinin Flep ile Rekonstrüksiyonu | Mehmet Baydar |
11.15-11.30 | Parmak Ucu Onarımlarında Ayaktan Pulpa Nakli | Musa Kemal Keleş |
11.30-11.45 | SUPBRA Flap ile Parmak Onarımları | Fatih Kabakaş |
11.45-12.00 | Parmak Ucu Yaralanmalarında Rekonstrüksiyon | Murat Kayalar |
12.00-12.15 | Parmak Ucu Amputasyonlarının Lokal Fleplerle Tedavisi | Osman Orman |
12.15-12.30 | Elde Vaskülarize Eklem Transferleri | Burak Sercan Erçin |
12.30-12.45 | Kienböck Hastalığında Vaskülarize Greft ile Onarım | Mert Asfuroğlu |
12.45-13.00 | Tartışma | |
13.00-14.00 | ÖĞLE YEMEĞİ | |
14.00-16.00 | ALT EKSTREMİTE – 1 | Oturum Başkanları: Mehmet Şükrü Şahin, Semih Bağhaki |
14.00-14.30 | Nasıl Yapıyorum? ALT Flep Disseksiyon ve Onarımları | Ferit Demirkan |
14.30-14.45 | Pediatrik Alt Ekstremite Rekonstrüksiyonunda Serbest ALT Flebi | Harun Kütahya |
14.45-15.00 | Femur Psödoartrozunda Pediküllü Medial Femoral Kondil Flebi | Ali Özdemir |
15.00-15.15 | Ekstremite Defektlerinin Superficial Sirkumfleks İliak Arter Perforatör Fleple Rekonstrüksiyonu | Nuh Evin |
15.15-15.30 | Alt Ekstremite Rekonstrüksiyonunda Serbest Küçük Kas Fleplerinin Kullanımı | İlker Uyar |
15.30-15.45 | Ayak Tabanı ve Topuğun Kemik Eklem İlişkili Nörotrofik Ülserlerinde Serbest Flepler: Kas İçermeyen ve İçeren Fleplerin Karşılaştırılması | Semih Bağhaki |
15.45-16.00 | Alıcı Damar Yetersizliği Olan Alt Esktremite Defektlerinin Mikrovasküler Onarımı | Can İlker Demir |
16.00-16.30 | KAHVE MOLASI | |
16.30-18.30 | ALT EKSTREMİTE – 2 | Oturum Başkanları: Uğur Anıl Bingöl, Ersin Gür |
16.30-17.00 | Combined Treatment of High Energy Injuries | Pedro Cavadas |
17.00-17.20 | Propeller Perforator Flaps in Lower Limb Reconstruction | Dimitrios Dionysiou |
17.20-17.40 | Alt Ekstremite Yaralanmalarında Acil Flepler | Ersin Gür |
17.40-18.00 | Alt veya Üst Eksteremite Yumuşak Doku Rekonstrüksiyonda Lokal Perforator Flepler veya Serbest Flepler | Nebil Selimoğlu |
18.00-18.20 | Basitten Karmaşığa Topuk Onarımları | Uğur Anıl Bingöl |
18.20-18.30 | Tartışma |
KONU BAŞLIĞI | KONUŞMACILAR | |
08.00-08.30 | NASIL YAPIYORUM? | |
Serbest Fibula Flep Disseksiyonu ve Defekt Rekonstrüksiyonu | Şakir Ünal | |
11.00-13.00 | Serbest Bildiriler A | Oturum Başkanları: Osman Akdağ, Uğur Anıl Bingöl |
13.00-14.00 | ÖĞLE YEMEĞİ | |
14.00-16.00 | Serbest Bildiriler D | Oturum Başkanları: Sırrı Sinan Bilgin, Fatih Kabakaş |
KONU BAŞLIĞI | KONUŞMACILAR | |
11.00-13.00 | Serbest Bildiriler B | Oturum Başkanları: Serhan Tuncer, Bülent Saçak |
13.00-14.00 | ÖĞLE YEMEĞİ | |
14.00-16.00 | Serbest Bildiriler E | Oturum Başkanları: Bülent Özçelik, Mehmet Ali Acar |
KONU BAŞLIĞI | KONUŞMACILAR | |
11.00-13.00 | Serbest Bildiriler C | Oturum Başkanları: Utkan Aydın, Ömer Berköz |
13.00-14.00 | ÖĞLE YEMEĞİ | |
14.00-16.00 | Serbest Bildiriler F | Oturum Başkanları: Yiğit Tiftikçioğlu, Osman Akdağ |